סדר סדר תרדוף…

סדר

 

יצאתי לדרך… השערים נפתחו לשנת האושר שלי . בכל חודש אני בוחרת בנושא אחר בחיי ומקדמת אותו מתוך ידיעה שהעשייה והמיקוד בנושא יוסיפו הרבה אושר לחיי. אני כבר מספר ימים בתוך החודש הראשון שמוקדש לסדר בבית. המטרה היא ליצור בית מסודר וקליל ולוותר על כך מה שלא נחוץ. אני רוצה הרבה פחות חפצים בחיי, שיהיה מקום מוגדר לכל חפץ והרבה אויר בין לבין.

אני לא יודעת מה קורה אצלכם אבל אצלי בבית יש כמות אדירה של פריטים שאין לנו בהם צורך. אנחנו מאלה שזורקים לפעמים, אבל לא מספיק.  בבית שלנו יש המון שטחי אחסון ולאורך השנים הצלחנו למלא אותם עד תום באינסוף פריטים. גם כשהבית נראה מסודר (ורוב חלקי הבית אכן נראים מסודרים), אני יודעת איך נראות המגרות והארונות מבפנים ואני לא אוהבת את העומס, את הידיעה שאף פעם זה לא ממש מסודר, ואת העובדה שפעם אחר פעם אני מסדרת חפצים לא נחוצים.

בחרתי לסדר את הבית לפי השיטה שפיתחה מארי קונדו שנקראת קון מארי ומתוארת בספרה – סוד הקסם היפני. הספר עוסק בשיטות מיון ושיטות של סדר. אני יודעת שהסיכוי שלי לשמור על סדר כשיש לי כל כך הרבה חפצים הוא קלוש וגם קיבלתי את ההחלטה שהגיע הזמן להיפרד מכל מה שלא נחוץ…

העקרונות שלי בחודש הזה:

  • אני זו שעושה את הפרויקט ולכן אני המסדרת. אני מתחילה בפרטים שלי. אם מישהו מבני הבית ירצה להצטרף אני אעזור בשמחה.
  • השיטה של קון מארי נהדרת ועדין אני אחליט מה שביל הזהב שלי ואת ההתאמות הדרושות לי.
  • אני נכנסת למסע עם חששות ואני בונה על כך שאלמד תוך כדי תנועה.
  • אני מתחילה מהקל אל הכבד.
  • אני מחליטה להקדיש זמן למיונים ולסדר בשעות טובות שלי כדי שאהנה מהתהליך.

עקרונות השיטה:

  • החפצים הנחוצים לנו הם אלה שגורמים לנו לשמחה, החפצים שאותם אנחנו אוהבים. זהו הקריטריון העיקרי למיון החפצים, לא משנה אם החפץ הוא טוב, יפה, עובד… מה שלא משמח אותי, נזרק. אני החלטתי להעביר הלאה / לתרום כל מה שניתן.
  • מסדרים את הבית לפי קטגוריות ולא לפי מיקום. אם מסדרים נעלים לדוגמה – אוספים את כל הנעלים מכל אזורי האחסון בבית, שמים אותם במקום אחד על הרצפה, ממיינים ואת הנעליים שנשארו מחזירים למקום האחסון הנבחר.
  • לפני שנפרדים מפריט, אפשר להודות לו על העזרה שלו עד כה, על כך שהיה נעים לקנות אותו, ללבוש אותו פעם אחת או כל תודה אחרת ונפרדים ממנו.

אחת מהדאגות שהייתה לי לפני שהתחלתי היא איך אדע, איך אדע אם פריט משמח אותי או לא. במשך השנים עם העיסוק ב NLP למדתי שהגוף יודע ולפעמים הרבה יותר מהראש….בתרגול של NLP משתמשים בסימנים מהגוף . יש טכניקות שבהם אנחנו לומדים את הסימן בגוף ל 'כן' ואת הסימן בגוף
ל 'לא'. כחלק מההכנות חידדתי לעצמי את הסימן האישי שלי ל 'כן' ול 'לא' בגוף ויצאתי לדרך.

כדי לדעת מהו הסימן הגופני שלך ל 'כן ' ול 'לא', מומלץ לשבת במקום נוח ולהירגע לכמה דקות, לעצום את העיניים ולהגיד לעצמך את המילה 'כן' הרבה פעמים ואח"כ את המילה 'לא' וחוזר חלילה. בשלב כלשהו תהיה בגוף תחושה ייחודית ל-'כן' ול-'לא'. אפשר להשתמש בכלי הזה גם במיון חפצים…

התחלתי בבגדים וככה נראה התהליך: העברתי את כל הבגדים שלי לסלון והנחתי אותם בערמות. התחלתי למיין את הבגדים, אלה שמשמחים אותי בערמה אחת ואלה שהגיע הזמן להיפרד מהם נכנסו ישר לשקיות. ברוב המקרים פשוט ידעתי, במקרים אחרים הסימנים בגוף של 'כן' ו'לא' עזרו לי. סיימתי את היום הראשון עם 8 שקיות מלאות בבגדים ועם שמחה גדולה בלב.

סידור בגדים

(אני מצרפת קצת תמונות מהתהליך….)

בימים שלאחר מכן מיינתי: תיקים, לבנים, נעלים, תרופות, תמרוקים, צעיפים והכול זרם בקלות.

עד עכשיו נפרדתי מ-16 שקיות מלאות חפצים וזוהי רק ההתחלה….. משמח אותי לראות את המגרות הריקות והמסודרות ואני כל הזמן מתכננת את הסדר של הקטגוריה הבאה, אני מוצאת את עצמי מלאת תשוקה להמשיך הלאה ולעשות עוד ועוד סדר.

 

 

 

 

 

 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s